Activity

 • Lauridsen Welch posted an update 1 year, 6 months ago

  Soğuk oda kapısı soğutma sistemleri ile birlikte oluşturulmuş soğuk hava depolarının ısı yalıtımından ve dengesinden sorumludur. Bilindiği üzere bir alanın soğutulmasının yanı sıra ısı yalıtımının sağlanması hem ekonomik olarak hemde enerji tasarrufu açısından önemlidir. Soğuk oda kapısı ısı kaybının en çok yaşandığı bölgedir. Bu nedenle kullanım amacına kullanım yerine göre kapı seçimi uygun olmalıdır. Soğuk Hava Deposu Kapısı kapıların montajı ve yalıtım malzemesinin kalitesi, odanın izole edilmesi konusunda büyük önem taşır. Standart ölçüde imal edildiği gibi özel ölçülerde de imalatı yapılabilmektedir. Soğuk oda kapı sistemleri ısı yalıtımının gerekli olduğu her alanda kullanılabilir. Bu kapılar işlevlerine standartlarına ve kullanıldıkları alanlara göre 4 bölüme ayrılmaktadırlar bunlar;

  ⦁ Monaray geçişli sürgülü kapı: eksantrik menteşe sistemi, poliüretan yalıtım derin muhafazada kapı rezistansı uygulanabilirliği, kilitlenebilir ve ergonomik kapı kolu, esnek kapı lastikleri eşikli ve eşiksiz kullanım, normal ve derin muhafazada kullanılabilir.

  ⦁ Menteşeli tip kapılar: yalıtım malzemesi olarak poliüretan dolgu kullanılan menteşeli soğuk oda kapısı, yükselen tip menteşelidir. Aşağı doğru alçalır, kapı dışarıdan kilitlenebilir. Soğuk Oda Kapısı Fiyatları kitliyken içeriden anahtarsız şekilde açılabilir.

  ⦁ Sürgülü kapı: sürgülü ⦁ soğuk oda kapısı genişliği ile odaya soğutulacak ürünün getirilmesinde, soğutulmuş ürünün çıkarılmasında kolaylık sağlar kapı genişliğine göre paletlerle ürün taşıması yapılabilir.

  ⦁ Flip – flap kapılar: panele ve duvara monte edilebilir çift kanatlı her iki yönde 180 derecede kanatları açılabilen ve gerektiğinde daima açık durabilen 40mm kanat kalınlığındadır. Poliüretan dolgulu pencereli veya penceresiz kapı çeşitleridir.

  Soğuk oda kapıları kalınlıkları 60mm 80mm 100mm 120mm 150mm’dir. Kapı seçimine ve kullanım amacına bağlı olarak kalınlıklarda değişmektedir. Soğuk oda kapısı sistemleri dış ortamla sürekli olarak temasta olduğu için oluşabilecek muhtemel terleme ve ısı kayıplarını önlemeye amaçlar bu sebeple kapı sistemleri özel tasarlanılan kanat çerceve Soğuk Oda Kapısı , hava kanallı contalı ve ısı bariyerli olarak donatılmıştır. Ve bir de bu kapıların birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır şöyle sıralayabiliriz;

  ⦁ Paneller çevre dostudur

  ⦁ Kapılar aşınmaya dayanabilecek en iyi hammadde kullanılarak yapılmış çerçevelere sahiptir.

  ⦁ Güvenlik kurallarına ve sağlık bakanlığı yönergelerine uygun olarak imal edilmektedir.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023 Aviation People 

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account